magazyn-firma
2 min. czytania

Polski Ład. Ruszyła infolinia, także dla przedsiębiorców

polski ład infolinia
Autor
Adam Adamski
Opublikowano
16 12 21

Polski Ład to nie jest łatwe zagadnienie. Masz pytania w tym zakresie i chcesz, żeby ktoś z pozycji resortu wyjaśnił Ci, o co chodzi w całym podatkowo-składkowo-organizacyjnym zamieszaniu? Zadzwoń do… Ministerstwa Rozwoju. Właśnie ruszyła infolinia.

Polski Ład. Czym jest Multikanałowe Centrum Informacji?

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, każdy sprzedawany komputer stacjonarny był nazywany mulitimedialnym. Cokolwiek to wówczas oznaczało. Później przyszła moda na multiwitaminy, jako uniwersalne suplementy diety. Teraz w komunikacji modne jest pojęcie „multikanałowości”. I właśnie z przymiotnikiem „multikanałowe” w nazwie własnej, wystartowało Centrum Informacji na temat Polskiego Ładu. Z pewnością jego konsultanci będą musieli się zderzyć z „multum” spraw, które niepokoją, martwią lub zwyczajnie denerwują polskich przedsiębiorców.

Ministerialni telefoniczni doradcy są dostępni pod warszawskim numerem telefonu 22 765 64 64. Działa od poniedziałku do piątku między 8:00 a 16:00. 

CZYTAJ TAKŻE: Firma i inflacja. TOP5 pomysłów na obniżenie kosztów

Polski Ład i „kompleksowa informacja na jego temat”

Jak zapewnia resort rozwoju, pod wymienionym numerem można uzyskaćkompleksową informację na temat obowiązujących przepisów prawnych, procedur administracyjnych i usług dostępnych drogą elektroniczną oraz o możliwości korzystania z rozwiązań wprowadzanych przez Polski Ład”.

Na infolinii możliwe będzie także otrzymanie wsparcia podczas wypełniania różnorakich formularzy oraz wniosków. Przynajmniej tych, Polski Ład ze sobą niesie.

 

Kto stoi za infolinią na temat Polskiego Ładu?

Multikanałowe Centrum Informacji ,,Polskiego Ładu” jest co prawda nadzorowane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jak zaznacza resort, w realizacji tej usługi pomaga merytorycznie Ministerstwo Finansów, MinisterstwoRodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Polski Ład. Jaka pomoc na infolinii?

Centrum chwali się realizacja kilku form wsparcia opierających się na rozmowie telefonicznej z konsultantem, rozmowie na livechacie oraz helpdesk. Wkrótce pojawi się także usługa wirtualnego asystenta.

Dla przedsiębiorców przewidziano pomoc i informację z pięciu obszarów tematycznych. Są to: (cytujemy za komunikatem)

  • Zmiany podatkowe, w tym nowe składki zdrowotne
  • Mieszkalnictwo (dom bez formalności i kredyt bez wkładu własnego)
  • Emerytury bez podatku
  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy
  • Zmiany dla rolników
  • Wsparcie dla firm wdrażających innowacje.
REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Podatek od nadmiarowych zysków. Która firma go zapłaci?

Podatek od nadmiarowych zysków, traktowany przez wielu jako „podatek Sasina” ma dotyczyć firm zatrudniających ponad 250 osób. Zapisano…
podatek od nadmiarowych zysków

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla

CEIDG czeka rewolucja! Co się zmieni w jednym okienku?

CEIDG czeka rewolucja. Zresztą kolejna już w ostatnich latach. Tym razem resort rozwoju przygotował nowelizację ustawy regulującej działanie…
CEIDG

Frankowicze w tarapatach. Najpierw cios od Moskwy, teraz od Berna

Ogłoszenie mobilizacji przez Putina umocniło w środę franka, uznawanego za bezpieczną przystań do rekordowych poziomów. 24 godziny później…
Frankowicze
20 09 22

Ile kosztuje polecony priorytet? Poczta Polska znów podnosi ceny

Ile kosztuje polecony priorytet? Odpowiedź na to pytanie znów zmieni się od 1 października 2022 r. Poczta Polska…
Ile kosztuje polecony priorytet?
20 09 22

Tarcza Solidarnościowa dla firm

Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw oraz ograniczenie dynamiki wzrostu cen dla konsumentów – takie efekty w ocenie Ministerstwa Rozwoju ma…
Tarcza Solidarnościowa
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier