magazyn-firma
2 min. czytania

Polski Ład. Ruszyła infolinia, także dla przedsiębiorców

polski ład infolinia
Autor
Adam Adamski
Opublikowano
16 12 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Polski Ład to nie jest łatwe zagadnienie. Masz pytania w tym zakresie i chcesz, żeby ktoś z pozycji resortu wyjaśnił Ci, o co chodzi w całym podatkowo-składkowo-organizacyjnym zamieszaniu? Zadzwoń do… Ministerstwa Rozwoju. Właśnie ruszyła infolinia.

Polski Ład. Czym jest Multikanałowe Centrum Informacji?

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, każdy sprzedawany komputer stacjonarny był nazywany mulitimedialnym. Cokolwiek to wówczas oznaczało. Później przyszła moda na multiwitaminy, jako uniwersalne suplementy diety. Teraz w komunikacji modne jest pojęcie „multikanałowości”. I właśnie z przymiotnikiem „multikanałowe” w nazwie własnej, wystartowało Centrum Informacji na temat Polskiego Ładu. Z pewnością jego konsultanci będą musieli się zderzyć z „multum” spraw, które niepokoją, martwią lub zwyczajnie denerwują polskich przedsiębiorców.

Ministerialni telefoniczni doradcy są dostępni pod warszawskim numerem telefonu 22 765 64 64. Działa od poniedziałku do piątku między 8:00 a 16:00. 

CZYTAJ TAKŻE: Firma i inflacja. TOP5 pomysłów na obniżenie kosztów

Polski Ład i „kompleksowa informacja na jego temat”

Jak zapewnia resort rozwoju, pod wymienionym numerem można uzyskaćkompleksową informację na temat obowiązujących przepisów prawnych, procedur administracyjnych i usług dostępnych drogą elektroniczną oraz o możliwości korzystania z rozwiązań wprowadzanych przez Polski Ład”.

Na infolinii możliwe będzie także otrzymanie wsparcia podczas wypełniania różnorakich formularzy oraz wniosków. Przynajmniej tych, Polski Ład ze sobą niesie.

 

Kto stoi za infolinią na temat Polskiego Ładu?

Multikanałowe Centrum Informacji ,,Polskiego Ładu” jest co prawda nadzorowane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jak zaznacza resort, w realizacji tej usługi pomaga merytorycznie Ministerstwo Finansów, MinisterstwoRodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Polski Ład. Jaka pomoc na infolinii?

Centrum chwali się realizacja kilku form wsparcia opierających się na rozmowie telefonicznej z konsultantem, rozmowie na livechacie oraz helpdesk. Wkrótce pojawi się także usługa wirtualnego asystenta.

Dla przedsiębiorców przewidziano pomoc i informację z pięciu obszarów tematycznych. Są to: (cytujemy za komunikatem)

  • Zmiany podatkowe, w tym nowe składki zdrowotne
  • Mieszkalnictwo (dom bez formalności i kredyt bez wkładu własnego)
  • Emerytury bez podatku
  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy
  • Zmiany dla rolników
  • Wsparcie dla firm wdrażających innowacje.

To Cię zainteresuje

12 01 23

Shopee niespodziewanie kończy działalność w Polsce. Allegro pozbyło się poważnej konkurencji

Shopee, platforma zakupowa kojarzona z krzykliwych reklam kończy działalność. 13.01.2023 platforma znika z polskiego rynku. Shopee kończy działalność…

Dyrektywa Omnibus. Tak sprzedawcy omijają prawo

Dyrektywa Omnibus nakłada na właścicieli sklepów nowe obowiązki. Chodzi m.in. o wyeliminowanie fałszywych promocji, które wprowadzały w błąd…
dyrektywa omnibus

Sklepy stacjonarne zamykają się na potęgę. Tylko w kilku segmentach znaczne wzrosty liczby otwarć

Blisko 4 tysiące sklepów stacjonarnych zamknęło się w Polsce w całym 2022 roku. To dane firmy Dun &…
sklep spożywczy
05 01 23

Fundacja Polska Bezgotówkowa wydłużyła okres finansowania terminali i softposów

Do 12 miesięcy Fundacja Polska Bezgotówkowa wydłuża okres finansowania terminali i aplikacji płatniczych na urządzenia mobilne (tzw. softposy).…
terminal
04 01 23

Rekord restrukturyzacji. Jak działa restrukturyzacja?

26 proc. więcej postępowań restrukturyzacyjnych niż rok wcześniej. Przedsiębiorcy nie chcą bankrutować. Wolą restrukturyzację. Jak działa restrukturyzacja? W…
restrukturyzacja

Zła informacja dla początek roku. Gigantyczny wzrost składek ZUS.

Składki ZUS 2023 dla przedsiębiorców będą wysokie jak nigdy dotąd. A to jeszcze nie koniec. W latach 2016-2026 wzrost…
stopy procentowe

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier