magazyn-firma
1 min. czytania

Rynek turystyczny zalicza rekordowe wzrosty

rynek-turystyczny
Autor
redakcja
Opublikowano
14 06 22
Z tego artykułu dowiesz się:

Rynek turystyczny odradza się w bardzo szybkim tempie. Pierwszy kwartał 2022 przyniósł trzykrotny wzrost międzynarodowych przyjazdów.

Światowa Organizacja Turystyki podsumowała pierwszy kwartał 2022 roku. Dane wskazują, że w pierwszych trzech miesiącach roku trzykrotnie wzrosła liczba międzynarodowych przyjazdów w porównaniu do poprzedniego roku. Największym zainteresowaniem turystów cieszy się Europa.

Turystyka międzynarodowa wzrosła o 182% licząc rok do roku, a miejsca docelowe na całym świecie przyjęły szacunkowo 117 milionów zagranicznych turystów  w porównaniu do 41 milionów w pierwszym kwartale 2021 r. Połowa z tych przyjazdów odbyła się w marcu. To pokazuje, że rynek turystyczny na świecie bardzo się ożywił.

Rynek turystyczny w Europie

Jak czytamy w serwisie rynek-turystyczny.pl zdecydowanym liderem pod względem dynamiki wzrostu są Europa i Ameryka. Do Europy przyjechało prawie cztery razy więcej turystów. Liczba przyjazdów międzynarodowych to wzrosła o 280% niż w pierwszym kwartale 2021 r., a wyniki były napędzane silnym popytem wewnątrz regionalnym. W obu Amerykach liczba przyjazdów wzrosła ponad dwukrotnie (+117%) w ciągu tych samych trzech miesięcy. Jednak przyjazdy do Europy i obu Ameryk wciąż były na poziomach odpowiednio 43% i 46% w stosunku do wyników z 2019 roku.

 

To Cię zainteresuje

31 01 23

Zakaz sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci? Ministerstwo rozważa spore zmiany

Czy Ministerstwo Zdrowia wprowadzi zakaz sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci? Problem jest poważny. Aktualnie w Ministerstwie Zdrowia trwają…
25 01 23

Otwartość BNP Paribas Faktoring

Feminatywy pozostają jedną z najgłośniejszych kwestii poruszanych w dyskusjach o ewolucji języka polskiego. Sam temat nadal budzi wiele…
BNP Parbas
24 01 23

Ceny biletów PKP. Ma być taniej. Rząd ma plan

Ceny biletów PKP mają być niższe. I to jeszcze w styczniu. Będą też dodatkowe pieniądze dla PKP. Są…
ceny biletów
13 01 23

Inflacja w Polsce. Są nowe dane. Jest zaskoczenie?

Inflacja w Polsce w grudniu 2022 była zgodna z wcześniejszymi przewidywaniami GUS. Wyniosła 16,6 proc. w ujęciu rok…

Dyrektywa Omnibus. Tak sprzedawcy omijają prawo

Dyrektywa Omnibus nakłada na właścicieli sklepów nowe obowiązki. Chodzi m.in. o wyeliminowanie fałszywych promocji, które wprowadzały w błąd…
dyrektywa omnibus

Sklepy stacjonarne zamykają się na potęgę. Tylko w kilku segmentach znaczne wzrosty liczby otwarć

Blisko 4 tysiące sklepów stacjonarnych zamknęło się w Polsce w całym 2022 roku. To dane firmy Dun &…
sklep spożywczy

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier