magazyn-firma
3 min. czytania

TOP 5 aplikacji, jakie muszą znaleźć się w każdej firmie!

facebook
Autor
Krzysztof Swoboda
Opublikowano
27 09 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Sprawnie działająca firma to podstawa, jeśli chcemy w jej przypadku osiągać satysfakcjonujące nas dochody. Działalność każdego przedsiębiorstwa opiera się jednak na pewnych narzędziach pomagających osiągać ważne cele. Często są to narzędzia wirtualne. Oto TOP 5 aplikacji, jakie muszą znaleźć się w każdej firmie!

Firma z aspiracjami potrzebuje aplikacji!

W czasach, w których smartfony i tablety towarzyszą nam niemal na każdym kroku, na co dzień nie możemy obyć się bez wirtualnych narzędzi usprawniających naszą pracę i poprawiających produktywność. Aplikacje, odpowiednio zaprojektowane, pomagają nam w wykonywaniu codziennych zadań dzięki swojej intuicyjności i przejrzystości. Istnieje grupa narzędzi mogących być szczególnie przydatnymi w toku funkcjonowania firmy. Postanowiliśmy przedstawić Wam pięć najbardziej podstawowych.

  1. Microsoft Office - Pakiet biurowy to chyba najbardziej podstawowe narzędzie, jakie może zagościć na naszych służbowych urządzeniach. Edycja dokumentów to bowiem jedno z podstawowych zadań w przedsiębiorstwach - zarówno mniejszych, jak i większych. Mobilny Office pozwala na kompleksowe tworzenie i edycję plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. Ponadto możemy m.in. przeglądać i edytować notatki Sticky Notes powiązane z naszym Kontem Microsoft. Czego chcieć więcej?
  2. Microsoft Teams - To już niemal dwa lata od kiedy pandemia wysłała wielu z nas na home office. Priorytetem stało się nasze bezpieczeństwo i dobre zdrowie. Dlatego wiele spotkań służbowych i zespołowych przeniosło się do sieci. Sytuację wykorzystał Microsoft, który rozpoczął intensywne prace nad rozwojem aplikacji Teams. I to był strzał w dziesiątkę. Microsoft Teams to obecnie świetnie działające narzędzie wykorzystywane zarówno w firmach, jak i w sektorze edukacji. Ponadto koncern z Redmond umożliwia korzystanie z Teams w celach prywatnych - do rozmów z naszymi znajomymi i bliskimi.
  3. Canva - Świetne darmowe narzędzie do projektowania elementów graficznych. Za jego pośrednictwem można wykonać banery na stronę internetową, posty do mediów społecznościowych czy chociażby rozmaite broszury, plakaty, ulotki. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Jej interfejs jest przejrzysty i intuicyjny, a samo tworzenie grafik przypomina układanie klocków. Z Canvą poradzą sobie nawet totalni laicy. Aplikacja jest darmowa, ale oczywiście można rozszerzyć jej funkcjonalność decydując się na opłacenie subskrypcji Premium. Jeśli więc używacie tego narzędzia w celach służbowych, to zdecydowanie warto wykupić rozszerzoną wersję.
 1. Tłumaczenie aplikacji i...skanowanie też mają znaczenie!

  1. Tłumacz Google - Dziś biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego to podstawa. Z reguły jednak w szkołach uczymy się języka angielskiego, niemieckiego, bądź któregoś z innych języków europejskich. Co jeśli jednak musimy zapoznać się z jakimiś treściami przygotowanymi w bardziej “egzotycznych” dialektach? Tutaj z pomocą przychodzi Tłumacz Google. Pozwala on na tłumaczenie fragmentów tekstów, a nawet konwersacji z obcokrajowcami “w locie”. Może się więc okazać, że narzędzie z Mountain View będzie jednym z podstawowych sposobów podtrzymywania naszych międzynarodowych kontaktów!
  2. Adobe Scan - Pamiętacie jeszcze czasy w których często i gęsto w firmach korzystano ze skanerów? Dziś to już niemal przeszłość. Do skanowania dokumentów bardzo często wystarczy nam smartfon z odpowiednią aplikacją. Taką jest Adobe Scan. Dzięki temu intuicyjnemu, prostemu narzędziu bez problemów zdigitalizujecie ważne dla Was dokumenty. Wystarczy zrobić im odpowiednie zdjęcie, a aplikacja zapisze je w postaci pliku .pdf. Taki podręczny skaner to bardzo atrakcyjne rozwiązanie pozwalające na zaoszczędzenie sporych środków na zakupie tradycyjnych urządzeń.

A z jakich aplikacji Wy korzystacie na co dzień w Waszych firmach? Może to naprawdę ciekawe rozwiązania. Koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach!

To Cię zainteresuje

13 01 23

Tylko u nas: Onesano. Znana spółka giełdowa zmienia formułę działalności

Onesano jest innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Innowacyjna spółka giełdowa stawia na nowe technologie, a w tym roku…

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. Sklepy będą chętniej przyjmować opakowania?

Grupa Żywiec zapowiedziała, że od lutego kaucja za butelki wyniesie 1 zł. To o 100 proc. więcej niż…
żywiec

Siedziba firmy - jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać.

Siedziba firmy to jeden za ważniejszych wyborów dla przedsiębiorcy. Jeśli zastanawiasz się jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać?…
siedziba firmy

Akcesoria biurowe niezbędne w każdym biurze

Uporządkowane, kompleksowo wyposażone biuro, w którym wszystko leży na właściwym miejscu – to bez wątpienia pożądane warunki do…
09 12 22

Działalność nierejestrowana, czyli jak zarabiać więcej bez zakładania działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z wieloma formalnościami. Idea działalności nierejestrowanej to bardzo dobra okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy bez…
05 12 22

Nietypowy skutek inflacji. To ostrzeżenie dla branży handlowej.

Inflacja, drożyzna i szybkie ubożenie Polaków powoduje, że w sklepach jest coraz więcej kradzieży. Liczba tego typu przestępstw…
kradzieże w sklepach

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier