magazyn-firma
2 min. czytania

Viessmann buduje megafabrykę w Legnicy

Viessmann
Autor
Adam Adamski
Opublikowano
15 07 22
Z tego artykułu dowiesz się:

Fani sportu znają go ze sponsoringu Bayernu Monachium, a także zawodów skoków narciarskich. Znawcy technik grzewczych, kojarzy się z nowoczesną technologią. Niemiecki Viessmann wybuduje pod Legnicą potężną fabrykę. Będzie gotowa w przyszłym roku.

Viessmann inwestuje w Legnicy

Nowy zakład Grupy Viessmann powstanie w Legnicy. Będzie kosztował, bagatela, ponad 200 milionów euro. Docelowo pracę znajdzie tam 3 tysiące osób. To oznacza, że będzie to znaczący gracz na legnickim, a także dolnośląskim rynku pracy.

W czwartek (15.07) odbyła się uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod budowę fabryki, w której w przyszłym roku ruszy produkcja pomp ciepła, a także komponentów. W wydarzeniu wziął udział sam premier.

Climate Solutions w Legnicy

Zgodnie z komunikatem samego inwestora, w Legnicy powstanie siedziba największego działu grupy działającego pod nazwą Climate Solutions. Fabryka będzie budowana w ekspresowym tempie. Według zapowiedzi, ruszy już w 2023 roku.

Nowy zakład ma być prawie czterokrotnie większy od obecnego. Grunt pod budowę zakładu liczy sobie siedemnaście hektarów. Niemiecki inwestor kupił te tereny na terenie dawnego lotniska.

Co produkuje Viessmann

Viessmann to przedsiębiorstwo o charakterze firmy rodzinnej. Założone zostało w 1917 roku. Dziś prowadzi je kolejne już pokolenie rodziny Viessmanów. Główny zakład znajduje się w północnej Hesji w miejscowości Allendorf (na północ od Frankfurtu nad Menem). Główną specjalnością są systemy grzewcze. Co ciekawe Viessmannowie jako pierwsi na świecie zastosowali stal nierdzewną przy produkcji kotłów grzewczych.

Firma działa w ponad 34 krajach świata. Łącznie pracuje w niej prawie 10 tysięcy osób. W Polsce, oprócz Legnicy przedsiębiorstwo to można spotkać we Wrocławiu, podpoznańskich Komornikach, Koszalinie, Warszawie, Gdańsku, a także w Mysłowicach. To jeden z najaktywniejszych niemieckich inwestorów w Polsce, a także ważny pracodawca.

W listopadzie 2019 roku Viessmann przejął polskiego producenta elektrycznych urządzeń techniki grzewczej Kospel.

To Cię zainteresuje

„Coffee to go” – przekuj rosnącą popularność kawy w swój zysk

Polacy coraz chętniej sięgają po kawę, w tym po napoje powstałe z wysokiej jakości ziaren i przygotowane w…
13 01 23

Tylko u nas: Onesano. Znana spółka giełdowa zmienia formułę działalności

Onesano jest innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Innowacyjna spółka giełdowa stawia na nowe technologie, a w tym roku…

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. Sklepy będą chętniej przyjmować opakowania?

Grupa Żywiec zapowiedziała, że od lutego kaucja za butelki wyniesie 1 zł. To o 100 proc. więcej niż…
żywiec

Siedziba firmy - jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać.

Siedziba firmy to jeden za ważniejszych wyborów dla przedsiębiorcy. Jeśli zastanawiasz się jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać?…
siedziba firmy

Akcesoria biurowe niezbędne w każdym biurze

Uporządkowane, kompleksowo wyposażone biuro, w którym wszystko leży na właściwym miejscu – to bez wątpienia pożądane warunki do…
09 12 22

Działalność nierejestrowana, czyli jak zarabiać więcej bez zakładania działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z wieloma formalnościami. Idea działalności nierejestrowanej to bardzo dobra okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy bez…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier