magazyn-firma
2 min. czytania

Viessmann buduje megafabrykę w Legnicy

Viessmann
Autor
Adam Adamski
Opublikowano
15 07 22

Fani sportu znają go ze sponsoringu Bayernu Monachium, a także zawodów skoków narciarskich. Znawcy technik grzewczych, kojarzy się z nowoczesną technologią. Niemiecki Viessmann wybuduje pod Legnicą potężną fabrykę. Będzie gotowa w przyszłym roku.

Viessmann inwestuje w Legnicy

Nowy zakład Grupy Viessmann powstanie w Legnicy. Będzie kosztował, bagatela, ponad 200 milionów euro. Docelowo pracę znajdzie tam 3 tysiące osób. To oznacza, że będzie to znaczący gracz na legnickim, a także dolnośląskim rynku pracy.

W czwartek (15.07) odbyła się uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod budowę fabryki, w której w przyszłym roku ruszy produkcja pomp ciepła, a także komponentów. W wydarzeniu wziął udział sam premier.

Climate Solutions w Legnicy

Zgodnie z komunikatem samego inwestora, w Legnicy powstanie siedziba największego działu grupy działającego pod nazwą Climate Solutions. Fabryka będzie budowana w ekspresowym tempie. Według zapowiedzi, ruszy już w 2023 roku.

Nowy zakład ma być prawie czterokrotnie większy od obecnego. Grunt pod budowę zakładu liczy sobie siedemnaście hektarów. Niemiecki inwestor kupił te tereny na terenie dawnego lotniska.

Co produkuje Viessmann

Viessmann to przedsiębiorstwo o charakterze firmy rodzinnej. Założone zostało w 1917 roku. Dziś prowadzi je kolejne już pokolenie rodziny Viessmanów. Główny zakład znajduje się w północnej Hesji w miejscowości Allendorf (na północ od Frankfurtu nad Menem). Główną specjalnością są systemy grzewcze. Co ciekawe Viessmannowie jako pierwsi na świecie zastosowali stal nierdzewną przy produkcji kotłów grzewczych.

Firma działa w ponad 34 krajach świata. Łącznie pracuje w niej prawie 10 tysięcy osób. W Polsce, oprócz Legnicy przedsiębiorstwo to można spotkać we Wrocławiu, podpoznańskich Komornikach, Koszalinie, Warszawie, Gdańsku, a także w Mysłowicach. To jeden z najaktywniejszych niemieckich inwestorów w Polsce, a także ważny pracodawca.

W listopadzie 2019 roku Viessmann przejął polskiego producenta elektrycznych urządzeń techniki grzewczej Kospel.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

30 09 22

Zatory płatnicze: Małe firmy wreszcie lepiej chronione?

Zatory płatnicze to zmora wielu firm. Sejm przyjął właśnie nowelizację ustawy antyzatorowej, której efektem ma być m.in. wzmocnienie…
zatory płatnicze

Nasza narodowa duma na skraju bankructwa. Piekarnie w głębokim kryzysie

Polacy od zawsze szczycili się pysznym i zdrowym pieczywem bez ulepszaczy. Jakość jednak ma swoją cenę, a ta…
piekarnia
29 09 22

Gigantyczna kara dla przedsiębiorcy. Chciał pomóc – musi zapłacić MILION złotych!

1.128.604 złote kary powinien decyzją urzędnika zapłacić właściciel małej firmy rodzinnej z Suwałk (Podlaskie). A wszystko zaczęło się…
kara dla przedsiębiorcy

Budowlanka hamuje, ale nie tak mocno jak w pandemii

Ogłaszanie wielkiego kryzysu w budowlance, póki co, należy traktować jako przedwczesne. Wprawdzie budowlanka hamuje, ale nie przebiła pod…
budowlanka hamuje
26 09 22

Co się stanie z firmą po Twojej śmierci? W 2023 r. ruszą fundacje rodzinne

Od 2023 roku w Polsce będzie można zakładać fundacje rodzinne – poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W ocenie…
fundacje rodzinne

Abonament RTV – w poszukiwaniu radia poczta zagląda do samochodów służbowych

Abonament RTV to chyba jedna z najsłabiej egzekwowanych danin publicznych w Polsce. Poczta Polska, która ma ustawowe prawo…
Abonament RTV
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier