magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Oddzielenie sfery prywatnej od zawodowej jest podstawową czynnością, na jakiej powinniśmy się skupić podczas prowadzenia firmy. Prowadząc jednoosobową działalność internetową w domu, przeważnie rejestrujemy firmę właśnie na nasz adres zamieszkania. Głównym tego motywem jest oczywiście oszczędność pieniędzy na lokalu, jaki musielibyśmy wynajmować i miesięcznie utrzymywać. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie pod kątem promocji swojej działalności? Już niekoniecznie.

Zapewniamy, że istnieje proste rozwiazanie pozwalające nieco wyśrodkować korzyści wynikające z obu stron. Jest ono dużo tańsze niż nam się wydaje i może w znacznym stopniu przyciągnąć nowych klientów przez internet.

Wirtualne biuro – co to faktycznie jest?

Zasada działania wirtualnego biura nie jest ani trochę skomplikowana. Właściciel firmy płaci swego rodzaju miesięczny abonament, dzięki czemu zyskuje wirtualny adres siedziby na dowolny użytek. Fizycznym adresem dysponują oczywiście e-biura, będące w stanie odstąpić jedno, wirtualne pomieszczenie dla naszej działalności gospodarczej. Pojawia się teraz pytanie, po co komukolwiek jest sam adres? Otóż, wszystkie placówki biur wirtualnych są zlokalizowane w dogodnych dzielnicach dużych miast. Rejestrując swoją firmę na konkretny adres uzyskujemy możliwość umieszczenia jej w lokalizacji wyszukiwarki oraz na wszystkich wizytówkach.

Oprócz wrażenia na potencjalnym kliencie czy kontrahencie, wynajem wirtualnego adresu oferuje jeszcze jedną, zasadniczą funkcję – lepsze rankowanie w sieci. Prowadząc działalność zdalną, raczej nie spotykamy się fizycznie ze swoimi klientami. Nikogo więc nie interesuje, w jakim miejscu rzeczywiście wykonywana jest praca. Algorytm wyszukiwarek internetowych bazuje w dużej mierze na lokalizacji, co w przypadku firmy z placówką w centrum miasta jest niezwykle korzystne.

 

Oferta biur wirtualnych – ile to kosztuje?

Prawdę mówiąc, usługa biur wirtualnych może kosztować nas mniej więcej tyle, ile miesięczna rata abonamentu za internet. Są to koszty nieporównywalnie niższe od tych, jakie musielibyśmy uiścić za wynajem i utrzymanie lokalu fizycznego. Oczywiście, to ile kosztuje wirtualne biuro zależy także od miasta i lokalizacji samej placówki. Mimo wszystko, nawet miejsce w centrum Warszawy nie jest drogie, kiedy mówimy o tej usłudze.

Ważną rzeczą jest również oferta biura wirtualnych. Wynajmowanie adresu wiąże się bowiem z koniecznością odbierania korespondencji przez recepcjonistów. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż wielu właścicieli firm nie zawsze ma czas na chodzenie na pocztę razem z awizo. W przypadku skorzystania z oferty e-biur mamy pewność, że nasz list zawsze zostanie odebrany. Wtedy wszystkie listy są na bieżąco segregowane i wręczane odbiorcy bądź też istnieje możliwość wysłania skanu zawartości za zgodą właściciela.

Co więcej, wiele biur wirtualnych oferuje pomoc w kontekście wypełniania niektórych dokumentów związanych z firmą oraz od czasu do czasu wynajmuje lokale fizyczne na spotkanie właściciela firmy z kontrahentem bądź potencjalnym klientem.

To Cię zainteresuje

Badania produktu, czyli jak zrozumieć klienta i lepiej zaspokajać jego potrzeby

Produkt to kluczowy składnik, który tworzy więź między klientem a marką. Kluczowe jest więc to, aby móc prawidłowo…
badanie produktu

6-dniowy tydzień pracy — czy praca w sobotę jest zgodna z prawem?

Czas pracy, a także adekwatne do przepracowanych godzin wynagrodzenie to kwestie ważne nie tylko pracownika, ale także przełożonego.…
praca-w-sobote

Saxo Bank z nowymi produktami dla klientów. Gratka dla inwestorów

Saxo Bank, duński bank inwestycyjny rozwija ofertę dla polskich klientów. Instytucja wyspecjalizowana w obsłudze inwestorów zapowiada zmiany w…
saxo bank

Sejf w pokoju hotelowym - dlaczego powinien być?

Sejf w pokoju hotelowym to bardzo ważne wyposażenie, które zapewnia gościom hotelowym bezpieczeństwo i prywatność ich wartościowych rzeczy.…
08 02 23

Lista nowych zawodów. Rynek pracy się zmienia

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie, które wprowadzi do polskich szkół branżowych dziewięć nowych zawodów. Te…

8 praktycznych zastosowań hal namiotowych, które sprawiają, że jest to świetne rozwiązanie dla wielu przedsięwzięć

Hale namiotowe to ergonomiczne, wytrzymałe i funkcjonalne konstrukcje, które mogą zostać wykorzystane do wielu różnych celów. Warto podkreślić,…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier