2 min. czytania

Zakup węgla z PGG. Były oszustwa, są zatrzymania

Zakup węgla z PGG
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
20 06 22
Z tego artykułu dowiesz się:

Katowicka policja zatrzymała cztery osoby, w tym właściciela składu opału. Wszyscy są podejrzani o nieuczciwe działania. Chodzi o zakup węgla z PGG i stworzony przez zatrzymanych proceder polegający na zakładaniu fałszywych kont w internetowym sklepie PGG.

Zakup węgla z PGG – jak działali oszuści?

Proceder realizowany przez czterech mężczyzn najpierw zakładał założenie fałszywych kont w internetowym sklepie, w którym był możliwy zakup węgla z PGG. Następnie podejrzani odbierali opał, używając do tego celu podrobionych pełnomocnictw. Zdaniem śledczych w ten sposób kupili co najmniej kilkaset ton węgla. Objęto ich poręczeniami majątkowymi oraz dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo mogą spędzić nawet osiem lat za kratami.

ZOBACZ TAKŻE: Tani węgiel już niebawem

PGG prowadzi kontrole procesu sprzedaży węgla

Polska Grupa Górnicza prowadzi kontrole całego procesu sprzedaży węgla przez internet. Podejrzenia pojawiły się, gdy jedna firma, w dość krótkim czasie odebrała dla klientów detalicznych spore partie opału. Sprawa trafiła do śląskiej policji, która zweryfikowała działania przedsiębiorstwa z województwa małopolskiego.

Jak relacjonuje policja, szybko udało się potwierdzić liczne nieprawidłowości. Podczas odbioru przez pracownika składu opału kolejnej partii nieuczciwie zakupionego węgla z terenu jednej ze śląskich kopalni policjanci zatrzymaliwłaściciela składu opału i kierowcę odbierającego węgiel. W kolejnym dniu dwóch innych pracowników składu” – dowiadujemy się z relacji policjantów z Katowic.

Zakup węgla z PGG – policja ma dowody oszustwa

Mundurowi zabezpieczyli dokumentację dotyczącą zakupu opału przez małopolskiego przedsiębiorcę, a także sprzęt komputerowy, który wykorzystywał w prowadzeniu działalności. Wiadomo, że w tym przypadku podejrzani posługiwali się danymi osobowymi byłych klientów składu. Same pełnomocnictwa zawierały podrobione podpisy osób, których dane były wykorzystywane w procederze.

Dodatkowo, pracownicy składu wyłudzali od swoich byłych klientów deklaracje z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, które były niezbędne dla obioru opału bezpośrednio z kopalni.

Według policji straty spółki PGG z tytułu nieuczciwego procederu mogły wynieść co najmniej kilkaset tysięcy złotych.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Czy folder reklamowy to dobra forma promocji firmy i marki?

Czy folder reklamowy nadal może konkurować z dynamicznym światem marketingu cyfrowego. Czy to nadal skuteczna forma dotarcia do…

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania
09 02 24

Niewypłacalność przedsiębiorcy. Jak zrobić to skutecznie?

Niewypłacalność przedsiębiorcy. Jak to zrobić skutecznie? Prawnik radzi     Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji finansowej mają na to…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier