magazyn-firma
2 min. czytania

Bank PEKAO S.A. z nową aplikacją dla firm. Co się zmienia?

Bank PEKAO S.A.
Autor
Adam Adamski
Opublikowano
23 11 22
Z tego artykułu dowiesz się:

Bank PEKAO S.A. wprowadził na rynek nową aplikację PeoBIZ. Według zapowiedzi, może skorzystać z niej każdy zarządzający firmą. Niezależnie od tego czy prowadzi mikrofirmę, czy potężne przedsiębiorstwo. Za pomocą kilku kliknięć można sprawdzić salda rachunków, historię, wyciągi, oraz zaplanować płatności

Bank PEKAO S.A. z nową aplikacją

Zaletą najnowsze aplikacji PEKAO  jest m.in. wprowadzenie użytecznych funkcji dla przedsiębiorców, które dotąd były zarezerwowane wyłącznie dla klientów indywidualnych. Mowa na przykład o mobilnych autoryzacjach.

Z PeoBIZ może korzystać każdy klient, który posiada dostęp do systemu bankowości elektronicznej działającego pod nazwą PekaoBiznes24.  Co widać na pierwszy rzut oka, aplikacja nawiązuje do funkcjonalności, jakie znajdziemy w internetowym systemie. To spore ułatwienie, bowiem stosunkowo szybko można sprawdzić stan finansów, obroty, a także podpisać i wysłać płatności. Równie łatwo klienci prześledzą historię transakcji z wykorzystaniem kart płatniczych.

CZYTAJ TAKŻE: E-faktury dla mikrofirm. Jest aplikacja

Moduł dealingowy

Część klientów doceni tzw. moduł dealingowy, który służy do realizacji transakcji walutowych. Pozwala on także na zakładanie oraz zrywanie lokat.

Kolejnym plusem, jaki należy postawić bankowym programistom, jest możliwość autoryzacji zleceń, które wcześniej zainicjowaliśmy w systemie PekaoBiznes24. Wszystko odbywa się za pomocą tokena mobilnego. Nie ma więc konieczności podawania kodów oraz haseł.

Pomysł na bankowanie mobilne w wydaniu PEKAO S.A.

„Bankowanie mobilne jest wygodne – odbywa się za pomocą telefonu, który niemal wszędzie mamy przy sobie a zalogowanie się do aplikacji zajmuje zaledwie chwilę. Jeżeli mogą z niego korzystać klienci indywidualni, dlaczego właściciele biznesów mają nie mieć dostępu do informacji o finansach swojej firmy zawsze pod ręką? Projektując PeoBIZ zależało nam, aby była wygodna zarówno dla właścicieli małych firm, jak i korporacji” – powiedział dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej i Digitalizacji Procesów, Andrzej Fürstenberg. 

Bank zdecydował się na umieszczenie wszystkich istotnych funkcji PekaoBiznes24 wzbogacając je o usługi mobilne. 

Jak działa PeoBIZ?

Aplikacja PeoBIZ działa współdzieląc platformy z PekaoBiznes24. Dzięki temu akcję, którą rozpoczęliśmy w systemie internetowym, spokojnie możemy dokończyć w komórce.

Jak zapowiada bank PeoBIZ będzie stale aktualizowana. Niebawem pojawią się w niej m.in. przelewy BLIK. Aplikację można pobrać ją ze sklepów Google Play i App Store.

 

 

To Cię zainteresuje

6-dniowy tydzień pracy — czy praca w sobotę jest zgodna z prawem?

Czas pracy, a także adekwatne do przepracowanych godzin wynagrodzenie to kwestie ważne nie tylko pracownika, ale także przełożonego.…
praca-w-sobote

Saxo Bank z nowymi produktami dla klientów. Gratka dla inwestorów

Saxo Bank, duński bank inwestycyjny rozwija ofertę dla polskich klientów. Instytucja wyspecjalizowana w obsłudze inwestorów zapowiada zmiany w…
saxo bank

Jakie akcesoria komputerowe sprawdzą się w biurze?

Trudno dziś wyobrazić sobie pracę biurową bez komputera. Samo urządzenie to jednak nie wszystko. Aby móc w pełni…

Gwarancja cen gazu dla firm MŚP. PGNiG obiecuje 525 zł za megawatogodzinę

Będzie gwarancja cen gazu dla małych i średnich firm. Według informacji przekazanych przez spółkę PGNiG Obrót Detaliczny oferowana…
magazyn-firma-platforma-dla-przedsiebiorcow-i-przyszlych-przedsiebiorcow
08 02 23

Lista nowych zawodów. Rynek pracy się zmienia

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie, które wprowadzi do polskich szkół branżowych dziewięć nowych zawodów. Te…

Przedsiębiorcy tracą miliardy na korzystaniu z internetu

Analitycy szacują, że do 2025 r. straty z tytułu przestępstw internetowych na świecie przekroczą 200 mld dolarów. Już…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier