magazyn-firma
2 min. czytania

Bank Pekao uruchamia płatności Google Pay dla firm

Autor
Marek Klapa
Opublikowano
08 09 21
Z tego artykułu dowiesz się:

„Nareszcie” – mogą powiedzieć firmowi klienci banku z żubrem. Bank Pekao uruchamia dla nich płatności Google Pay. To oznacza, że przy kasie będą korzystać z wygody płacenia telefonem z systemem Android. Do tej pory Google Pay w tym banku działał jedynie u klientów indywidualnych.

Bank Pekao uruchamia Google Pay dla firm

Informacji o tym, że Bank Pekao uruchamia płatności Google Pay dla firm, biznesowi klienci tego banku wypatrywali od dłuższego czasu. Niektórzy pytali, dlaczego właściciel konta indywidualnego może korzystać z takiej opcji, a przedsiębiorca już nie. Tym bardziej że wiele banków wcześniej uruchomiło taką możliwość dla firmowych kart.

Pekao S.A. w swoim komunikacie przyznaje, że coraz więcej Polaków korzysta właśnie z takiej metody nie tylko w tradycyjnych sklepach. Google Pay stosują także dokonując zakupów w sieci czy w aplikacjach instalowanych na smartfonach i tabletach z Androidem. Wiadomo, że w przypadku firmowych kont, ta funkcjonalność będzie dotyczyła posiadaczy kart Mastercard i karty debetowej Visa Business.

Karta płatnicza przechodzi do sfery wirtualnej

Pekao S.A. zauważa, że popularność płatności zbliżeniowych rośnie 20 razy szybciej niż inne transakcje tego typu, które dokonywane są kartą płatniczą.

W ocenie Tomasza Nowakowskiego, dyrektora departamentu bankowości transakcyjnej w Pekao S.A. -

karta staje się wirtualnym narzędziem płatniczym - nie potrzebujemy mieć przy sobie plastikowej karty, żeby zrobić zakupy lub wypłacić gotówkę. Klienci  firmowi  Banku Pekao  mają już możliwość dokonywania płatności przy użyciu Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit  Pay, a teraz udostępniliśmy kolejną nowoczesną metodę płatności mobilnych za pośrednictwem Google Pay” – powiedział.

CZYTAJ TAKŻE: Bank Pekao prognozuje wzrost akcji kredytowej MŚP

Gdzie korzystać z Google Pay?

Wszędzie! Użytkowanie systemu Google Pay jest banalnie proste i jest dostępne na całym świecie. Tak jak zbliżamy kartę do terminala, teraz możemy zbliżyć swój telefon. Równie prosto płaci się za zakupy online, niezależnie od tego, z jakiej przeglądarki korzystamy. Ważne jedynie, by zalogować się wcześniej do swojego konta Google.

W praktyce wygląda to tak, że najpierw instalujemy aplikację Google Pay. W kolejnym kroku dodajemy do niej firmową kartę i potwierdzamy jej aktywację kodem. Zostanie on przesłany nam w krótkiej wiadomości SMS.

Google Pay na firmowej karcie Pekao S.A.

Jak zauważa w swoim komentarzu portal Tabletowo, Pekao S.A. dość długo broniło się przed uruchomieniem takiej możliwości. Powód?

„Za pomocą aplikacji PeoPay oferowano płatności zbliżeniowe HCE, proces wdrażania obcego standardu był odkładany w czasie. Na szczęście coraz więcej decyzji w Pekao podejmowano ku wygodzie klienta, który teraz – niezależnie od tego, czy ma konto indywidualne czy firmowe – może korzystać z powszechnie przyjętego Google Pay” – ocenia Tabletowo.

To Cię zainteresuje

Wirtualne biuro – łatwy sposób na zmniejszenie kosztów prowadzenia firmy

Oddzielenie sfery prywatnej od zawodowej jest podstawową czynnością, na jakiej powinniśmy się skupić podczas prowadzenia firmy. Prowadząc jednoosobową…
13 01 23

Tylko u nas: Onesano. Znana spółka giełdowa zmienia formułę działalności

Onesano jest innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Innowacyjna spółka giełdowa stawia na nowe technologie, a w tym roku…
12 01 23

Shopee niespodziewanie kończy działalność w Polsce. Allegro pozbyło się poważnej konkurencji

Shopee, platforma zakupowa kojarzona z krzykliwych reklam kończy działalność. 13.01.2023 platforma znika z polskiego rynku. Shopee kończy działalność…

Dyrektywa Omnibus. Tak sprzedawcy omijają prawo

Dyrektywa Omnibus nakłada na właścicieli sklepów nowe obowiązki. Chodzi m.in. o wyeliminowanie fałszywych promocji, które wprowadzały w błąd…
dyrektywa omnibus

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. Sklepy będą chętniej przyjmować opakowania?

Grupa Żywiec zapowiedziała, że od lutego kaucja za butelki wyniesie 1 zł. To o 100 proc. więcej niż…
żywiec

Sklepy stacjonarne zamykają się na potęgę. Tylko w kilku segmentach znaczne wzrosty liczby otwarć

Blisko 4 tysiące sklepów stacjonarnych zamknęło się w Polsce w całym 2022 roku. To dane firmy Dun &…
sklep spożywczy

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier