Allegro Biznes to nowa część serwisu skierowana tylko i wyłącznie do przedsiębiorców. Użytkownik może wyświetlić zarówno oferty kupna, jak i wystawić swoje produkty na sprzedaż, wykorzystując przy tym przydatne opcje np. możliwość odroczenia płatności.

Jak otworzyć konto w Allegro Biznes

Allegro Biznes nie jest odrębną platformą. To nakładka zawierająca dodatkowe usługi ułatwiające prowadzenie konta firmowego. Kluczem do drzwi biznesowego Allegro jest posiadanie odpowiedniego konta. Możesz uzyskać je w dwojaki sposób. Pierwszy to rejestracja. Aby jej dokonać należy wypełnić dostępny na stronie formularz.

Z tej opcji mogą skorzystać: przedsiębiorcy oraz osoby uprawnione do reprezentowania osoby prawnej np. członkowie zarządu, pełnomocnicy spółki, w ramach działalności reprezentowanego podmiotu. Do pełnej aktywacji konta będzie niezbędne wykonanie przelewu weryfikacyjnego.

Jest także możliwość wykorzystania już posiadanego konta, ale grupa osób które mogą skorzystać z tej opcji jest ograniczona. Należą do niej: osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, firmy działające w ramach inkubatorów przedsiębiorczości oraz właściciele jednoosobowych spółek z o.o. Jeśli jesteś w tej grupie wystarczy, że uzupełnisz informacje w zakładce Dane konta.

CZYTAJ TAKŻE: Jak sprzedawać na Amazon. Instrukcja krok po kroku

Allegro Biznes jakie udogodnienia

Allegro Biznes skierowany jest do profesjonalistów sprzedających i kupujących towary związane z prowadzoną przez nich działalnością. Serwis przygotował kilka udogodnień, które bardzo ułatwiają zarówno kupowanie jak i sprzedawanie.

CZYTAJ TAKŻE: Allegro zapakuje i wyśle oferowane produkty. Tak jak Amazon

Na Allegro Biznes ustawisz następujące parametry: ceny netto, rabaty dla klientów robiących zakupy hurtowe czy zaznaczysz stawki VAT. To niewątpliwie rewolucja w obrocie B2B. Kolejną ważną funkcją jest możliwość skorzystania z odroczonej płatności. Wystawioną fakturę będzie można opłacić w terminie 60 dni licząc od chwili zakupu, ale sprzedawca otrzyma wynagrodzenie o wiele szybciej. To kusząca propozycja dla klientów, szczególnie teraz w czasie pandemii i wszechobecnych problemów z płynnością finansową. Zamawiający zapłacą ci we wskazanym momencie, a ty otrzymasz pieniądze po wysłaniu towaru. Jeśli zdarzy się, że klient zrezygnuje z transakcji i zwróci zamówienie, wystarczy że odeślesz pieniądze na konto z którego je otrzymałeś. Tak działa

CZYTAJ TAKŻE: TOP10 Jak klienci okradają sklepy

Kto zobaczy ofertę na Allegro Biznes

Dostęp do wersji Biznes mają tylko klienci posiadający konto firmowe, czyli będący przedsiębiorcami. Ale oferta będzie widoczna zarówno w wersji biznesowej jak i normalnej. Każda zainteresowana osoba będzie mogła nabyć oferowany przez ciebie towar. Przedsiębiorcy zobaczą jednak stronę produktu uzupełnioną o szczegółowe informacje np. cenę hurtową.