magazyn-firma

Od momentu uruchomienia nowej strony Krajowej Rady Komorniczej, zgodnie z naszymi przypuszczeniami znacznie przybyło ofert. Aby nie przedzierać się przez ogłoszenia zbyt często, ruszyła subskrypcja licytacji komorniczych. Jak ona działa?

Subskrypcja licytacji komorniczych w praktyce.

Dla każdego coś się znajdzie. Dla niektórych mogą być to oferty jedyne w swoim rodzaju! Jest np. zegarek Omega Hour Vision szacowany 16 tys. po cenie wywoławczej 12 tys. złotych, obrazy Jerzego Kossaka od 9 tysięcy złotych oraz legendarny Mercedes 230 TE za 1,5 tys. złotych. Wymagający niestety inwestycji. Czasem wyszukanie prawdziwych perełek wymaga czasu i regularnego odwiedzania strony z licytacjami komorniczymi. Choćby z tego powodu łatwo coś przegapić. Istnieje jednak coś, co rozwiązuje problem – subskrypcja licytacji komorniczych.

Mechanizm subskrypcji to nic innego jak możliwość zapisania się do usługi świadczonej przy użyciu poczty elektronicznej. W ten sposób nie przegapimy niczego, co może nas potencjalnie zainteresować. Sprawdzić się to może w przypadku nieruchomości w konkretnym regionie lub działu – np. maszyny rolnicze.

CZYTAJ TAKŻE: Licytacje komornicze przez internet. To zupełnie nowy serwis

Jak działa subskrypcja ogłoszeń komorniczych?

Prawdą jest, że nie jest ona super dokładna. Nie jesteśmy w stanie ograniczyć informowania nas np. wyłącznie o działkach z powiatu piaseczyńskiego. Najmniejszym geograficznym obszarem, który może dotyczyć naszych wyszukań, jest województwo. To jednak już jest spore ułatwienie. Tym bardziej że powiadomienia przychodzą na maila i w prosty sposób można je przejrzeć. Może dzięki temu cała usługa jest banalna w obsłudze. Wybieramy województwo i interesującą nas kategorię. Do tego wpisujemy maila, akceptujemy regulamin i przepisujemy kod z obrazka. To wszystko!

Subskrypcja to usługa całkowicie bezpłatna i dostępna dla każdego. Zawiera informacje o każdy nowym obwieszczeniu o licytacji z naszej kategorii.

 

Jak zrezygnować z subskrypcji ogłoszeń komorniczych?

Jeżeli nie będziemy chcieli dłużej korzystać z subskrypcji ogłoszeń komorniczych, klikamy link, znajdujący się w stopce każdej wiadomości e-mail wysłanej przez system. Krajowa Rada Komornicza zapewnia, że pozyskane w ten sposób adresy poczty elektronicznej subskrybentów nie będą w żaden sposób wykorzystywane do innych celów. W łatwy sposób można także zmienić maila, na który mają przychodzić powiadomienia z KRK.

Kiedy subskrypcja ogłoszeń komorniczych jest przydatna?

Subskrypcja ogłoszeń komorniczych może być szczególnie przydatna np. wśród osób inwestujących w nieruchomości, np. na terenie konkretnego województwa lub kilku województw. Może być również ciekawym narzędziem dla osób uzupełniających park maszynowy w swojej firmie lub park samochodów użytkowych. W licytacjach znaleźć można bowiem wiele interesujących pozycji. Na przykład według stanu na dzień 3 stycznia 2022 w zakładce „samochody ciężarowe” można było znaleźć aż 53 pozycje z całego kraju.

Mimo uporządkowania licytacji komorniczych w sieci czasem można się jednak poczuć jak na… pchlim targu. Na przykład w informacji o 50-calowym telewizorze Samsung znaleźliśmy dodatkowo... leciwego Mercedesa C170 za niewiele ponad 2 tys. złotych. Taki urok komorniczych licytacji.

 

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

26 09 22

Co się stanie z firmą po Twojej śmierci? W 2023 r. ruszą fundacje rodzinne

Od 2023 roku w Polsce będzie można zakładać fundacje rodzinne – poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W ocenie…
fundacje rodzinne

CEIDG czeka rewolucja! Co się zmieni w jednym okienku?

CEIDG czeka rewolucja. Zresztą kolejna już w ostatnich latach. Tym razem resort rozwoju przygotował nowelizację ustawy regulującej działanie…
CEIDG

OLX ma problem. Serwis z zarzutami UOKiK

OLX usłyszał zarzuty od Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o sortowanie ofert w serwisie, które może…
OLX

Stacja benzynowa coraz bardziej niebezpiecznym biznesem. Liczba kradzieży bije rekordy

Ceny paliw nie maleją, rośnie też inflacja. To skłania do kradzieży na stacjach paliw. Wzrost liczby przestępstw i…
stacja benzynowa

iPhone 14. Ile trzeba zapłacić za najbardziej wypasionego iPhone’a?

10 tysięcy pękło – grzmią polskie portale branżowe, pisząc o cenach najnowszego i najdroższego iPhone’a w naszym kraju.…
iPhone 14
15 09 22

Stacje Kontroli Pojazdów mają problem: nowe wymogi, a stawki ciągle niskie

Związek Pracodawców SKP wraz z Konfederacją Lewiatan krytykują planowane zmiany w ustawie o ruchu drogowym, które mają implementować…
stacje kontroli pojazdów
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier