magazyn-firma

Informacja o tym, kiedy klienci najchętniej robią zakupy jest bardzo cenna. Możesz dzięki niej dostosować swoją ofertę do aktualnych przyzwyczajeń. To pewne, wtorek nowym zakupowym dniem – zastanawiasz się dlaczego? Już wyjaśniamy.

[et_bloom_inline optin_id="optin_4"]

Ostatnie 12 miesięcy to czas wielkich zmian. Nie tylko w handlu, ale w każdej dziedzinie życia. Inaczej żyjemy, inaczej pracujemy, inaczej wychowujemy dzieci. Jedna zmiana pociąga za sobą kolejną, dlatego by zrozumieć, co wpływa na zwyczaje zakupowe trzeba spojrzeć szerzej. Stwierdzenie – wtorek nowym zakupowym dniem zaskakuje tylko na początku. Po przeanalizowaniu okoliczności wszystko staje się jasne.

Więcej konsumentów planuje zakupy

Jak wynika z Raportu „Trendy Zakupowe 2020”, stworzonego na podstawie danych z Listonic, zwyczaje zakupowe Polaków przeszły w ostatnim roku spore modyfikacje. Zakupy są bardziej przemyślane i zaplanowane. Konsumenci przygotowują się do nich, po to by ograniczyć czas spędzany w sklepie oraz ilość wizyt w placówkach handlowych. Listonic to najpopularniejsza rodzima aplikacja do tworzenia list zakupów. W 2020 roku zainteresowanie nią wzrosło o 31%.

CZYTAJ TAKŻE: Tego się nie spodziewałeś. Tak klienci wynoszą towar ze sklepów! (LISTA CZYTELNIKÓW)

Z zawartych w raporcie danych widać, że zachowania konsumentów dopasowywały się do dynamicznej sytuacji pandemicznej. Ilość tworzonych w aplikacji list zakupów wzrasta proporcjonalnie do ilości chorych na COVID-19. W kwietniu i październiku, czyli miesiącach, w których postępowały I i II fala liczba list diametralnie wzrosła. O 68% wiosną i 61% jesienią.

CZYTAJ TAKŻE: Zamykanie sklepów zwiększa zagrożenie zarażeniem COVID-19 – ostrzegają handlowcy

Wtorek nowym zakupowym dniem. Dlaczego?

Nadal na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych dni na zrobienie zakupów jest sobota. Ale następny w kolejności jest wtorek. To właśnie tego dnia Listonic odnotował w porównaniu z poprzednim rokiem największy wzrost liczby stworzonych list zakupów i to blisko o 40%. Ponadto we wtorek o 49% zwiększyła się liczba produktów dodawanych do koszyków. Z wymienionych danych widać dwie prawidłowości. Konsumenci coraz chętniej robią zakupy w środku tygodnia. Po drugie, w czasie jednej wizyty chcą kupić więcej rzeczy.

CZYTAJ TAKŻE: Biedronka rozda 7,5 mln zł w bonach. Za karę. Tobie też może grozić podobna sankcja

Co się stało, że coraz więcej osób myśli o zakupach we wtorek? Na pewno fakt, że wielu pracowników wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Nie tracą więc czasu na dojazdy. A skoro tak, mogą go wykorzystać na inne czynności np. zakupy. Drugim bardziej oczywistym powodem jest to, że we wtorek i czwartek wychodzą broszury promocyjne najpopularniejszych sieci spożywczych.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Minimalne wynagrodzenie 2023. Rekordowa stawka godzinowa. Czy pensja minimalna będzie różna zależnie od regionu?

Minimalne wynagrodzenie w 2023 roku zmieni się dwa razy. Pierwszy raz nowa stawka zacznie obowiązywać od 1 stycznia,…
płaca_minimalna

Polski biznes coraz chętniej wdraża podpis elektroniczny – liczba jego użytkowników dynamicznie rośnie od kilku lat

Polscy przedsiębiorcy coraz śmielej sięgają po e-podpis. Certum z grupy Asseco, największy dostawca usług zaufania w Polsce z…

Inflacja delikatnie hamuje. Szczyt za nami?

17,4% wyniosła inflacja w listopadzie wynika z szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego. To oznacza, że inflacja zaczyna hamować.…
inflacja

Będzie coraz trudniej o klienta. Spowolnienie mocno uderzyło w konsumentów jesienią!

ARC Rynek i Opinia informuje, że tylko w ciągu ostatniego miesiąca aż o 11 punktów procentowych wzrósł odsetek…
coraz trudniej o klienta

Będzie spowolnienie czy recesja? OECD opublikowało prognozy

Będzie spowolnienie czy recesja? To pytanie zadaje dziś wielu ekonomistów oraz przedsiębiorców. Odpowiedź OECD należy uznać za optymistyczną,…
spowolnienie czy recesja

Nie czas na nieśmiałość! 84% firm zapowiada podwyżki cen produktów i usług!

Podwyżki cen są konieczne, by wiele biznesów mogło nadal utrzymać się na powierzchni. Turboinflacja to nie czas na…
podwyżki cen
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier