magazyn-firma
  • Od wiosny 2022 r. dzięki technologii Visa klienci Mercedes-Benz w Europie będą mogli płacić za towary i usługi w samochodzie przy użyciu odcisku palca.
  • Daimler zamierza sprawić, że samochód stanie się urządzeniem płatniczym, inicjującym dwustopniowe uwierzytelnianie.

Visa i Daimler podpisały porozumienie, na mocy którego możliwe będzie dokonywanie „natywnych” płatności w samochodzie. Pojazd ma być biometrycznym urządzeniem płatniczym. Będzie on wykorzystywał technologię Visa Delegated Authentication. Nie będą więc konieczne hasła ani kilkustostopniowe uwierzytelnianie płatności.

Płacenie z samochodu

Jak czytamy na stronach Visa już "od wiosny 2022 r. klienci Mercedes-Benz w Wielkiej Brytanii i Niemczech, a w przyszłości także na innych rynkach europejskich, będą mogli płacić za pomocą czytnika linii papilarnych w samochodzie. Zakupów można dokonać w takim przypadku bezpośrednio przez system samochodu lub system multimedialny MBUX. Rozwiązanie to będzie dostępne na innych rynkach na całym świecie na późniejszym etapie"

Dokonywanie zakupów w samochodzie stało się istotnym aspektem doświadczenia klienta. Jednym z przykładów jest możliwość zamawiania i płacenia za towary i usługi bezpośrednio ze swoich samochodów. Dotyczy to usług Mercedes me oraz tankowania i parkowania za pomocą stworzonej przez Daimler Mobility globalnej platformy płatniczej Mercedes pay.

„Mercedes pay to nasze centrum kompetencji w zakresie płatności w samochodzie, za pośrednictwem którego oferujemy naszym klientom na całym świecie usługi cyfrowe w pełni zintegrowane z ekosystemem Mercedes-Benz. We współpracy z Visa, Daimler postawił sobie za cel oferowanie natywnych płatności spełniających wymagania dwustopniowego uwierzytelniania klientów w sposób przyjazny i bezpieczny dla użytkownika” – zaznaczył Franz Reiner, dyrektor zarządzający, Daimler Mobility.

Nie ma nic wygodniejszego od uwierzytelnienia (lub autentykacji) płatności odciskiem palca. Luksusowe doświadczenie klienta obejmuje jednak oczywiście również aspekt bezpieczeństwa, które zapewniamy w ramach natywnych płatności w samochodzie. Oferujemy naszym klientom bezpieczeństwo nie tylko podczas jazdy, ale również podczas płacenia.” – podsumował Reiner.

Daimler stanie się pierwszą firmą motoryzacyjną na świecie, która w swoich pojazdach wdroży Visa Cloud Token Framework. Jest to technologia oparta na chmurze, która odpowiada za bezpieczeństwo oraz zapewnia większą elastyczność korzystania z różnych urządzeń.

Visa Cloud Tokens

Visa Cloud Tokens chroni i usuwa wrażliwe informacje dotyczące płatności poprzez zamianę wrażliwych danych i ich bezpieczne przechowywanie. Technologia ta umożliwia również parowanie wielu urządzeń w samochodzie i poza nim, które są następnie bezpośrednio integrowane z danymi konsumenta w jego banku. Dzięki temu cały proces płatności jest ułatwiony, ponieważ konsumenci nie muszą wprowadzać już długich numerów kart, aby sfinalizować zakup lub przełączać się między urządzeniami w celu uwierzytelnienia płatności.

Jak płacić online?

Szacuje się, że tylko w ciągu najbliższych dwóch lat liczba samochodów połączonych wzrośnie do ponad 352 milionów na całym świecie, a całkowity wolumen płatności w samochodzie ma osiągnąć około 86 miliardów dolarów do roku 2053.

Trendy w mobilności takie jak popularność pojazdów elektrycznych, car sharingu, pojazdów autonomicznych i samochodów połączonych zwiększają zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania w obszarze płatności za pośrednictwem samochodu. Dzisiaj zakup usług związanych z samochodem często wymaga od kierowcy zalogowania się na stronę internetową przy użyciu osobnego urządzenia. Ambicją Daimlera i Visa jest umożliwienie tym użytkownikom dokonywania płatności w sposób bezproblemowy – za pośrednictwem auta, jednocześnie poszerzając wybór i podnosząc jakość oferowanych doświadczeń.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

26 09 22

Co się stanie z firmą po Twojej śmierci? W 2023 r. ruszą fundacje rodzinne

Od 2023 roku w Polsce będzie można zakładać fundacje rodzinne – poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W ocenie…
fundacje rodzinne

Abonament RTV – w poszukiwaniu radia poczta zagląda do samochodów służbowych

Abonament RTV to chyba jedna z najsłabiej egzekwowanych danin publicznych w Polsce. Poczta Polska, która ma ustawowe prawo…
Abonament RTV

LikePOS – terminal płatniczy w smartfonie dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

Klienci biznesowi PKO Banku Polskiego mogą już korzystać z innowacyjnej aplikacji LikePOS, która zmieni ich smartfon w terminal…

CEIDG czeka rewolucja! Co się zmieni w jednym okienku?

CEIDG czeka rewolucja. Zresztą kolejna już w ostatnich latach. Tym razem resort rozwoju przygotował nowelizację ustawy regulującej działanie…
CEIDG

Pieniądze dla firm. Będzie pomoc publiczna w związku z cenami energii

Będą pieniądze dla firm, w związku z sytuacją na rynku energii w latach 2022-2024 – wynika z przyjętego…
Pieniądze dla firm
20 09 22

Ile kosztuje polecony priorytet? Poczta Polska znów podnosi ceny

Ile kosztuje polecony priorytet? Odpowiedź na to pytanie znów zmieni się od 1 października 2022 r. Poczta Polska…
Ile kosztuje polecony priorytet?
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier